Strona główna | Kontakt
Poprzedni
Następny
Aktualności
Innowacje dla WTZ – przedstawiamy Spółdzielnię Socjalną ,,KOSS''
2014-02-28
Przedstawiamy kolejną spółdzielnię socjalną, która powstała w ramach projektu "Innowacyjny model aktywizacji zawodowej uczestników WTZ"

Kościańska Operatywna Spółdzielnia Socjalna zarejestrowała się 18 lutego br. Została stworzona przez Stowarzyszenie „Światło Nadziei” prowadzące Warsztaty Terapii Zajęciowej w Kościanie oraz Stowarzyszenie „Dodajmy życia do lat”. Prezeską spółdzielni została Pani Janina Szumińska, natomiast  wiceprezeską Pani Magdalena Czeczott-Maćkowiak. Spółdzielnia będzie zajmować się głównie obsługą terenów zielonych - uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Kościanie, którzy znajdą zatrudnienie w spółdzielni, już w zeszłym roku w ramach projektu „Innowacyjny model aktywizacji zawodowej uczestników WTZ” przeszli szkolenie zawodowe z tego zakresu. Prowadzone są już zaangażowane rozmowy z Kościańską Spółdzielnią Mieszkaniową w celu zlecenia spółdzielni „KOSS” obsługi terenów zielonych na terenie dwóch kościańskich osiedli. Jednak spółdzielnia poszukuje również innych partnerów biznesowych, także w zakresie usług sprzątających.

  
Uczestnicy WTZ w Kościanie podczas szkoleń zawodowych z pielęgnacji zieleni w ramach Projektu "Innowacyjny model aktywizacji zawodowej uczestników WTZ"