Strona główna | Kontakt
Poprzedni
Następny
Aktualności
Lead Farm 5.0.: Cyfrowa Platforma Edukacyjna już dostępna!
2024-07-19 / Kategoria: Aktualności

Serdecznie zapraszamy  w szczególności spółdzielców działających w obszarze rolno-spożywczym do zapoznania się z platformą edukacyjną projektu Lead Farm 5.0. dzięki której zdobędziecie niezbędne kometencje w tym sektorze.

Projekt SKIFT: zaproszenie na webinar informacyjny
2024-07-04 / Kategoria: Aktualności
W imieniu Fundacji Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych zapraszamy do wzięcia udziału w webinarze informacyjnym dot. projektu SKIFT.
Międzynarodowy Dzień Spółdzielczości
2024-07-01 / Kategoria: Aktualności
Początek lipca to dla nas – sektora spółdzielczego – ważny czas. Właśnie wtedy obchodzimy Międzynarodowy Dzień Spółdzielczości.
Ruszył nabór do programu „Warto być Przedsiębiorstwem Społecznym!”
2024-06-27 / Kategoria: Aktualności
W imieniu Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej informujemy, że 27 czerwca 2024 r.  ruszył nabór wniosków o wsparcie w ramach Programu „Warto być Przedsiębiorstwem Społecznym!” na lata 2023-2025. Edycja 2024. Realizacja Instrumentów wsparcia w ramach Programu jest finansowana ze środków Funduszu Pracy i Funduszu Solidarnościowego.
„Premia społeczna” (FERS): spotkanie informacyjne w Poznaniu
2024-06-24 / Kategoria: Aktualności
W imieniu Fundacja Fundusz Współpracy zapraszamy na spotkanie informacyjne dla przedstawicieli samorządów i ich jednostek organizacyjnych na temat projektu „Premia społeczna” (FERS) - innowacyjny mechanizm wspierający finansowo samorządy, które chcą zlecać usługi społeczne podmiotom ekonomii społecznej.
Projekt Droga do zatrudnienia po węglu – oferta WOES Energia
2024-06-18 / Kategoria: Aktualności
Wielkopolski Ośrodek Ekonomii Społecznej prowadzony przez Stowarzyszenie Na Rzecz Spółdzielni Socjalnych jest jednym z dziesięciu partnerów projektu „Droga do zatrudnienia po węglu”. Projekt adresowany jest do pracowników GK ZE PAK, którzy już utracili pracę oraz tych, którzy są przewidziani do zwolnienia. Na wsparcie mogą również liczyć członkowie ich rodzin, z którymi prowadzą wspólne gospodarstwo domowe, a także osoby zatrudnione w firmach świadczących usługi na rzecz ZE PAK.
"Młodzi to mogą! Zielone przedsiębiorstwa społeczne" na Festiwalu Klimatyczna Rewolucja
2024-06-17 / Kategoria: Aktualności

W miniony weekend uczestniczyliśmy w Festiwalu "Klimatyczna Rewolucja", zorganizowanym przez konińską młodzież z myślą o jej potrzebach. Przez 3 dni odbywały się spotkania i warsztaty. I my tam biliśmy. Zapraszamy na krótką relację!

RITA: konferencja podsumowująca
2024-06-11 / Kategoria: Aktualności
Już za nami – konferencja podsumowująca projekt realizowany w ramach międzynarodowego programu RITA. Projekt ten realizowaliśmy z naszymi partnerami z Basztańskiego Liceum TEMP z Ukrainy. Zapraszamy na relację!

Informacja o działalności biur w Koninie i w Poznaniu
2024-05-29 / Kategoria: Aktualności
Informujemy, że biura w Koninie i w Poznaniu w piątek 31 maja będą zamknięte. 
 
Wsparcie dla PES od BGK – pięć instrumentów finansowych!
2024-05-28 / Kategoria: Aktualności
Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) wspiera podmioty ekonomii społecznej (PES) już od kilku lat. Dostępny jest cały wachlarz usług finansowych, z których mogą skorzystać PES i PS (przedsiębiorstwa społeczne) w tym oczywiście spółdzielnie socjalne.