Strona główna | Kontakt
Poprzedni
Następny
Projekty realizowane

Dni otwarte Funduszy Europejskich

Już po raz drugi włączamy się w akcję Dni Otwartych Funduszy Europejskich promującą inicjatywy oraz projekty dofinansowane ze środków unijnych. 
Z tej okazji zapraszamy na popołudnie z grami planszowymi. Motywem przewodnim będzie oczywiście przedsiębiorczość społeczna. Oznacza to współpracę zamiast rywalizacji i konieczność pracy zespołowej, ale za to zwycięzcami będą wszyscy. Myślicie, że to niemożliwe? Przekonajcie się sami jak to jest być członkiem przedsiębiorstwa, które musi zarabiać i rozwijać się. Grę Coopoly poprowadzi dla nas nasz gość specjalny, Krzysztof Musiatowicz z Ośrodka Wspierania Ekonomii Społecznej w Szczecinie.
Spotykamy się 7 maja o godzinie 16.30. Drzwi otwarte będą również okazją do spotkania się z naszymi współpracownikami – specjalistami z różnych dziedzin. Zobaczycie gdzie i jak pracujemy. Serdecznie zapraszamy wszystkich graczy zarówno początkujących, jak i tych bardziej zaawansowanych. Na każdego czeka kawa i ciasto, na zwycięzcę – nagroda niespodzianka.

COOPOLY 

to nietypowa gra kooperacyjna, w której wszyscy wygrywają lub... wszyscy przegrywają. Gra uczy współpracy i pokazuje w praktyce na czym polega kooperatywa, a przy tym dostarcza mnóstwo radości.
Zadaniem graczy jest stworzenie i prowadzenie z sukcesem Kooperatywy, która z jednej strony umożliwi każdemu z nich wieść godne życie, a z drugiej wspólnie rozwijać lokalną społeczność.Aby Kooperatywa rozwijała się, gracze muszą rozwiązywać zadania - odgadywać szarady i zakazane słowa lub rysować. Muszą też reagować na przeciwności losu np. chorobę jednego z graczy, zamieć śnieżną paraliżującą miasto lub… azbest w ścianie siedziby Kooperatywy.
Wyzwania i wybory, przed którymi staną gracze, będą wymagać rozmów, umiejętności negocjacji, pracy w zespole, a w rezultacie wypracowywania wspólnych rozwiązań. Ale to nie wszystko! Aby wygrać COOPOLY trzeba zarobić punkty i wykonać zadania, by stworzyć kolejną Kooperatywę.

Zapraszamy:  Poznań ul. Chłapowskiego 15/1, godzina 16:30
kontakt: karolina.nowak@spoldzielnie.org oraz 61 887-11-66