Strona główna | Kontakt
Poprzedni
Następny
Aktualności
Projekt Droga do zatrudnienia po węglu – oferta WOES Energia
2024-06-18
Wielkopolski Ośrodek Ekonomii Społecznej prowadzony przez Stowarzyszenie Na Rzecz Spółdzielni Socjalnych jest jednym z dziesięciu partnerów projektu „Droga do zatrudnienia po węglu”. Projekt adresowany jest do pracowników GK ZE PAK, którzy już utracili pracę oraz tych, którzy są przewidziani do zwolnienia. Na wsparcie mogą również liczyć członkowie ich rodzin, z którymi prowadzą wspólne gospodarstwo domowe, a także osoby zatrudnione w firmach świadczących usługi na rzecz ZE PAK.

Przypominamy, że nabór w projekcie jest ciągły, a udział w nim jest bezpłatny. Więcej informacji o naborze znajduje się tutaj 

 

Oferta WOES Energia w ramach projektu Droga do zatrudnienia po węglu jest skierowana dla górników, byłych i obecnych pracowników GK ZEPAK oraz ich rodzin.

W WOES Energia oferujemy dotacje na działalność gospodarczą, założenie przedsiębiorstwa społecznego i zatrudnienie w przedsiębiorstwie społecznym.

WOES Energia. Kierunek przyszłość!

 

Dla rozpoczęcia jednoosobowej działalności gospodarczej. Dla osób indywidualnych, kiedy masz pomysł na biznes.

Dla stworzenia przedsiębiorstwa społecznego. Dla grup inicjatywnych i podmiotów chcących się przekształcić w PS. Kiedy chcecie stworzyć razem przedsiębiorstwo łączące działalność gospodarczą ze społeczną.

Dla powołania, przekształcenia podmiotu w przedsiębiorstwo społeczne założone przez osoby prawne. Kiedy chcecie rozwiązać konkretny problem w Waszej społeczności, stworzyć nowe miejsca pracy i zaoferować lokalnie nowe produkty czy usługi.

 

 

5 korzyści WOES Energia:

 

  • Bezzwrotne dotacje na tworzenie miejsc pracy;
  • Wsparcie finansowe na prowadzenie działalności;
  • Bezzwrotne wsparcie pomostowe przez okres 12 miesięcy;
  • Wsparcie doświadczonej kadry na każdym etapie działalności;
  • Bezpieczny start działalności – ze wsparciem finansowym i doradztwem specjalistów.

 

 

Dlaczego warto założyć jednoosobową działalność gospodarczą z WOES Energia?

 

Zakładając firmę tradycyjnie, samodzielnie musisz mierzyć się z licznymi trudnościami i niepewnością. Z nami dajemy Ci pomoc specjalistów przez cały czas tworzenia i rozwoju działalności. Pomożemy z biznesplanem, księgowością, marketingiem. Zaplanujemy razem inwestycje i pomożemy Ci wejść na lokalny rynek.

Nasz zespół tworzą praktycy z wieloletnim doświadczeniem. Pracujemy zarówno z przedsiębiorstwami lokalnymi, dużymi firmami jak i międzynarodowymi korporacjami. Znamy lokalny rynek, współpracujemy z lokalnym samorządem i wiemy jakie są potrzeby lokalnych społeczności. Chętnie podzielimy się tą wiedzą! 

 

Dlaczego warto założyć przedsiębiorstwo społeczne z WOES Energia?

 

Oferujemy współpracującym z nami podmiotom wsparcie w tworzeniu partnerstw lokalnych, poszukiwaniu klientów, w tym klientów instytucjonalnych jak np. samorząd czy lokalnie działające firmy i instytucje. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w tworzeniu partnerstw międzysektorowych. Pomogliśmy tworzyć spółdzielnie, które były podwykonawcami dla dużych firm z branż przemysłowych, produkcyjnych.

Tworzenie przedsiębiorstwa społecznego z WOES jest:

  • bezpłatne – korzystanie ze wsparcia WOES Energia, przystąpienie do projektu jest całkowicie bezpłatne;
  • wygodne – w Koninie prowadzimy biuro projektu, ale jesteśmy dostępni online, telefoniczne, możemy umówić się na spotkanie u Państwa;
  • to się opłaca – nawet 150 tysięcy złotych wsparcia na stworzenie jednego miejsca pracy, tworzycie przedsiębiorstwo, które zatrudni 5 osób – to możecie otrzymać nawet 750 tysięcy złotych;
  • bezpieczne – przez cały czas tworzenia i rozwoju przedsiębiorstwa możecie korzystać ze wsparcia naszych doradców i całego zespołu specjalistów;
  • profesjonalne – mamy ponad 20 letnie doświadczenie w tworzeniu i wspieraniu przedsiębiorstw – chętnie się z Wami nim podzielimy!

 

 

Dlaczego warto założyć przedsiębiorstwo społeczne tworzone przez osoby prawne z WOES Energia?

 

Od lat współpracujemy z lokalnymi samorządami w Wielkopolsce, Polsce i za granicami naszego kraju. Pracujemy z instytucjami, organizacjami, wspieramy kościelne osoby prawne. Tworzymy nowoczesne rozwiązania i pomagamy je wdrożyć w sposób przyjazny i łatwy do przyjęcia dla interesariuszy.

Jesteśmy z grupą od początku – pomagamy określić problem w danej społeczności i szukamy razem z nią rozwiązania. Projektujemy i pomagamy zarządzać procesami wdrażanymi w ramach tworzenia przedsiębiorstwa społecznego.

Wykorzystujemy nasze doświadczenie i sieć współpracujących z nami podmiotów, by oferować kompleksowe i wysokiej jakości wsparcie.

Pomagamy tworzyć: spółdzielnie socjalne zakładane przez samorządy.

Wspieraliśmy przy powstaniu takie podmioty jak:

 

 

Więcej informacji na stronie: https://woes.pl/woes-energia/

 #FunduszeUE #Transformacja #WielkopolskaWschodnia