Strona główna | Kontakt
Poprzedni
Następny
Aktualności / Aktualności
Konin od podwórka - rewitalizacja
2018-08-06
Włączamy się w rewitalizację konińskiej starówki! Będziemy pracować z lokalną społecznością z pięciu podwórek, wspierając budowanie więzi i poprawę zagospodarowania przestrzeni.
TRIO: zakończenie realizacji projektu
2017-11-02

31 października br. był dla nas ważną datą. Tego dnia formalnie zakończyła się realizacja projektu Trio to Success. Nie oznacza to jednak, że przestaniemy zajmować się tematami związanymi z kształceniem i edukacją zawodową. 

TRIO: SNRSS na spotkaniu grupy ds. edukacji
2017-11-02

24 października br. w Regionalnym Ośrodku Polityki Społecznej w Poznaniu odbyło się spotkanie grupy ds. edukacji. Tematem spotkania były spółdzielnie uczniowskie, uczestnicy rozmawiali również o projekcie Trio to success.

TRIO: Modele wsparcia młodych ludzi w systemie kształcenia zawodowego.
2017-10-23

Miło nam przedstawić Państwu Modele wsparcia młodych ludzi w systemie kształcenia zawodowego. To czwarta i ostatnia z  publikacji przygotowanych w ramach projektu Trio to success.

 

TRIO: Konferencja : Kształcenie i edukacja zawodowa w Poznaniu
2017-09-12
Serdecznie zapraszamy do udzialu w konferencji podsumowującej Projekt Trio2Success, która odbędzie się 28 września 2017 roku w Poznaniu, w Collegium Da Vinci. Tematem konferencji jest: kształcenie i edukacja zawodowa. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny!
TRIO - Spółdzielnie socjalne w edukacji
2017-08-01
Czy i jaką rolę spółdzielnie socjalne mogą odegrać w edukacji i kształceniu zawodowym? Zapraszamy do przeczytania fragmentu artykułu Anny Waligóry na temat Spółdzielni Socjalnej Perspektywa dedykowanej wychowankom Zakładu Poprawczego w Studzieńcu. 
TRIO: kończymy pracę na filmami instruktażowymi
2017-07-04

Jednym z ważnych elementów projektu Trio2Success było przygotowanie filmów instruktażowych. A właściwie to jednego filmu, składającego się z trzech różnych części. To było dla nas prawdziwe wyzwanie!

TRIO: o spółdzielniach uczniowskich w TVP Poznań
2017-05-31

Zapraszamy do obejrzenia programu Wielkopolska Warta Poznania, wyemitowanego w TVP Poznań. Rozmawiamy w nim o spółdzielniach uczniowskich: o tym, dlaczego w Wielkopolsce jest ich tak mało, czy warto je zakładać i co zrobić, żeby było ich więcej?

TRIO: Podręcznik kształcenia z zakresu przedsiębiorczości i przedsiębiorczości społecznej
2017-05-29

Miło nam przedstawić Państwu Podręcznik kształcenia z zakresu przedsiębiorczości i przedsiębiorczości społecznej. To trzeci z 5 produktów, jakie zostaną wypracowane podczas realizacji projektu Trio to Success. 

 
TRIO: Katalog dobrych praktyk
2017-05-08

Miło nam przedstawić Państwu Katalog dobrych praktyk z zakresu metod nauczania opartych na pracy. To drugi z 5 produktów, jakie zostana wypracowane podczas realizacji projektu Trio to Success. 

TRIO: Relacja z Drugiego Międzynarodowego Spotkania Partnerów
2017-04-12

W dniach 29.03 – 1.04. 2017 w Como odbyło się 2. Międzynarodowe Spotkanie Partnerów prktu Trio 2 Success. 

TRIO: Drugie Międzynarodowe Spotkanie Projektowe
2017-03-28

W dniach 29.03-1.04 br. w Como, we Włoszech odbędzie się drugie międzynarodowe spotkanie projektowe partnerów projektu Trio 2 Success. 

TRIO: Zbiór scenariuszy dla doradców zawodowych oraz osób pracujących z młodzieżą
2017-03-02
Miło nam poinformować, że w siedzibie Stowarzyszenia Na Rzecz Spółdzielni Socjalnych oraz Centrum Doradztwa Zawodowego dla Młodzieży dostępna jest drukowana wersja publikacji: Zbiór scenariuszy dla doradców zawodowych oraz osób pracujących z młodzieżą.
 
TRIO: Program Eramsus + obchodzi 30 lat!
2017-02-14

Studenckie wymiany w ramach programu Erasmus oraz jego następcy, czyli programu Erasmus+, są organizowane w Europie już od 30 lat. Ale Erasmus + to coś znacznie więcej niż tylko wymiana studentów. To szereg działań, w które angażuje się również nasze Stowarzyszenie. 

Relacja: Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych
2016-12-15

7 grudnia 2016 roku w Centrum Doradztwa Zawodowego dla Młodzieży w Poznaniu odbyło się wydarzenie: Zawodowo. Przedsiębiorczo. Społecznie! Jego celem była promocja przedsiębiorczości oraz przedsiębiorczości społecznej wśród młodzieży ze szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. Organizatorami wydarzenia były zespoły Stowarzyszenia Na Rzecz Spółdzielni Socjalnych oraz Centrum Doradztwa Zawodowego dla Młodzieży. 

Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych
2016-12-06
Zapraszamy na spotkanie w ramach Europejskiego Umiejętności Zawodowych! Celem wydarzenia: Zawodowo. Przedsiębiorczo. Społecznie! jest promocja przedsiębiorczości i przedsiębiorczości społecznej wśród uczniów szkół zawodowych, a także przedstawienie i przetestowanie wypracowanych do tej pory rezultatów projektu Trio2Succes. 
Trio2Success - jesteśmy na półmetku!
2016-11-14

Na początku listopada minęła dokładnie połowa czasu przeznaczonego na realizację projektu Trio2Success. Co udało się przez ten czas wypracować?

Trio2Success: wizyta studyjna w Polsce
2016-11-03

W dniach 17 – 23 października br. odbyła się trzecia i ostatnia już wizyta studyjna w zrealizowana w ramach projektu Trio2Succes. Organizatorami spotkania było Stowarzyszenie Na Rzecz Spółdzielni Socjalnych oraz Centrum Doradztwa Zawodowego dla Młodzieży. Wzięli w niej udział przedstawiciele wszystkich partnerów. 

Trio2Succes - zbiór scenariuszy dla doradców zawodowych oraz osób pracujących z młodzieżą
2016-09-14

Miło nam przedstawić Państwu Zbór scenariuszy dla doradców zawodowych oraz osób pracujących z młodzieżą. To pierwszy z 5 produktów, jakie zostaną wypracowane podczas realizacji projektu Trio2Succes. 

Trio2succes – wizyta studyjna we Włoszech
2016-07-12

W połowie czerwca 2016 roku, we włoskim Como, w Cometa Formazione odbyła się druga z trzech zaplanowanych w projekcie Erasmus+ - Trio 2 Success wizyt studyjnych. Na trwające tydzień spotkanie projektowe złożyły się prelekcje, prezentacje i warsztaty terenowe. 

Trio2succes – wizyta studyjna w Wilnie
2016-02-25

Trwa pierwsza z trzech wizyt studyjnych zaplanowanych w projekcie Erasmus+ - Trio 2 success. Przedstawiciele Stowarzyszenia Na Rzecz Spółdzielni Socjalnych spotkali się z partnerami: Cometa Formazione, Poradnią Psychologiczno – Pedagogiczną Rejonu Wileńskiego oraz Centrum Doradztwa Zawodowego dla Młodzieży z Poznania. To dobry moment, żeby odpowiedzieć więcej o samym projekcie.